Vuoden parhaat 2017 valittu

Suomen frisbeegolfliitto on valinnut vuoden parhaat, ja listalta löytyy muutama OFSilainen nimi!

Vuoden suoritukseksi valittiin DiscGolf Team Finland, eli maajoukkueemme, joka kävi Englannissa pelaamassa joukkuegolfin MM-kisoissa. Juho Parviainen oli osa tiimiä, jonka tuliaisena Colchesterista oli hopeinen mitali.

Juho Parviainen voitti MM-hopeaa. | Kuva: SFL

Juho Parviainen voitti DiscGolf Team Finlandin kanssa MM-hopeaa. | Kuva: SFL

Erikoismaininnoissa mainitaan SFL:n ensimmäinen valtakunnallinen juniorileiri, joka järjestettiin 2017 keväällä. Leirillä oli yli 30 nuorta osallistujaa ja ohjaajien joukosta löytyi pari OFSilaista, nimittäin Jenni Eskelinen sekä tietysti seuran pari viime vuotta seuramme junnutoiminnasta vastannut Mikko Pulli.

Mikko Pulli vastasi viime kesän junnutreeneistä.

Mikko Pulli vastasi viime kesän junnutreeneistä.

Erikoismaininnan sai myös Kajsa Wickström, joka valittiin PDGA:n hallitukseen kesän vaaleissa. Järjestäytyessään hallitus valitsi hänet puheenjohtajakseen.

Koko lista vuoden parhaista löytyy liiton sivuilta.

Oulun frisbeeseura onnittelee vuoden parhaita ja erikoismainintoja keränneitä!