Ilmoittautuminen elokuun junnureeneihin

Junioreiden treenit Hiirosessa startataan taas pienen tauon jälkeen maanantaina 6.8. Luvassa on taas neljä viikon setti ohjattua kenttäharjoittelua ja pelaamista 8 – 16 vuotiaille junioreille. Harjoituksia on kahdesti viikossa:

maanantaisin 17:45 – 19:00 ja torstaisin 16:30 – 17:45. Paikkana toimii Hiirosen jalkapallokenttä ja frisbeegolfrata.

Harjoitusleiri on ilmainen seuran jäsenille, muilta peritään 10 euron osallistumismaksu, joka sisältää seuran jäsenyyden. Mukaan otetaan enintään 20 junioria ja ilmoittautuminen tapahtuu sähköpostilla 5.8. mennessä (oulunfrisbeeseura@gmail.com). Laita viestin otsikoksi junnuleiri ja viestiin osallistuvien junnujen nimet ja iät, sekä huoltajan nimi ja puhelinnumero. Leiri sopii kaikentasoisille heittäjille ja myös kesän ensimmäiseen leiriin osallistuneet ovat tervetulleita mukaan!